İşlevsel Bir Bebek Arabasında Olması Gerekenler!

İşlevsel Bir Bebek Arabasında Olması Gerekenler

Bebek arabasını işlevsel kılacak özellikler sayesinde konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bebeğiniz için en iyisine karar vermeden önce sizler için hazırladığımız bebek arabasında olması gereken özellikler yazı dizimizi okuyun!

İşte bebek arabasında olması gerekenler…

  1. Ayarlanabilir gidon:  Her bebek arabasında yer almasına rağmen ayarlanabilir özellikte imal edilenleri azdır. Gidon yerinin ayarlanabilir olması, bebek arabasını sürecek kişinin boyuna göre tutma mesafesini daha konforlu hale getirmesini sağlayabilir.
  2. Kaliteli bir tente: Tente, bebeklerin zararlı güneş ışınlarından veya soğu rüzgardan korunması için oldukça önemlidir. mevsimsel farklara göre ayarlanabilecek bir tente modelinin bebek arabasında olması gerekir. Sıcak havalarda sökülebilecek, soğuk havalarda da bebeğin bulunduğu kısmı tamamen sarabilecek tenteye sahip bir bebek arabası almalısınız.
  3. Emniyet kemeri: Bazı bebek arabalarında 5 nokta dediğimiz emniyet kemeri değil de, belden bağlanılan emniyet kemeleri bulunur. Bunları tercih etmek yerine daha güvenli 5 nokta emniyet kemerine sahip bebek arabasını seçmelisiniz.
  4. Taşıma bölümü: Taşıma sepeti ilk zamanlar için dikkate alınmaz. Ancak ilerleyen zamanlar için ebeveynlerin en çok kullandıkları bölüm haline gelir. Dolayısıyla alırken de taşıma sebeplerinin bebek taşıma sepetini alabilecek büyüklükte olmasını önem verebilirsiniz.
  5. Ayarlanabilir ayak yaslama: Bebeğiniz için ilk zamanlar çokta kullanılacak bir özellik değildir. Ancak boyunun uzamasıyla beraber ayak dayanama kısmının da ayarlanabilir olması konfor açısından önem arz ediyor.
  6. Tekerlekler: Farklı yol şartları için değişik tekerlek modelleri düşünülebilir; ancak ülkemizde en çok tercih edilenler 360 derece dönebilen kalın modellerdir. Böylece Arnavut tipi kaldırımlarda da rahatça hareket edilebilen bir bebek arabasına sahip olabilirsiniz. Kaldırımlarda veya yollarda çok fazla dolaşmayacak ama AVM gibi merkezlerde bebek arabasına ihtiyaç duyacaksanız, ince tekerlekler daha ideal olabilir.
  7. Fren sistemi: Bebek abralarının olmazsa olmazı frenlerdir. El veya ayak sistemine dayalı fren modellerinden hangisinin sizin için daha kullanışlı olduğuna karar vermelisiniz. Böylelikle sürüş güvenliği daha iyi duruma gelir.

Bebek arabasıyla ilgili kalite niteliklerinden sonra tasarımına odaklanabilirsiniz. Ancak öncelikle yapmanız gereken kalitesinden emin olmak. Daha sonra ise bebeğin cinsiyetine uygun bir renk ve tasarım seçebilirsiniz.

YORUM YAP