Bebeklere Kilo Aldıran Tarifler!

Bebeklere Kilo Aldıran Tarifler

Genel olarak, küçük çocuğunuza özellikle yüksek kalorili bebek gıdaları sunmanın yolundan gitmeniz gerekmez. İlk yaşına geldiğinde, anne sütü ya da formülünün tüm beslenme gereksinimlerini karşılaması ve onun aslında ihtiyaç duyduğu miktardan daha fazla kalori tüketmesi için cesaretlendirmesi onun daha az süt içmesine neden olabilir. Aynı zamanda fazla kilo alma ile potansiyel sorunlara yol açabilir. Bununla birlikte, çocuk doktorunuzun bebeğinizin diyetine bebeklere kilo aldıran tariflereklemenizi önerdiği bazı durumlar vardır.  Alternatif olarak, bebeğinizin çok yüksek kalorili gıdaları gerektirecek beslenme zorlukları olabilir veya çocuk doktorunuz bir hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olması için ekstra kaloriye ihtiyaç duyabileceğini düşünebilir.

Yüksek kalorili bebek maması

Avokado - Bebeğinizi avokado ile beslemek, kalori alımını artırmanın en iyi yollarından biridir. Son derece besleyici, sağlıklı yağlarla doludur ve hazırlanması çok kolaydır. Doğrudan çiğ olarak servis yapmayı deneyin veya küçük bir anne sütü veya formülüyle bir kapta püre yapın. Yumuşak meyveler ya da pişmiş sebzeler için kremsi bir daldırma ya da hatta bagels ya da tost parçaları için bir yayılma olarak kullanarak, tofu ya da muz gibi diğer gıdalar ile karıştırmayı deneyin.

Peynir - Peyniri bebeğin yiyeceğine dahil etmek için çok sayıda yol var - ve şans eseri birçok bebek de seviyor. Pişmiş sebzelere rendelenmiş peynirler ilave etmeyi deneyin , kavrulmuş yumurtaları karıştırın, pişmiş makarnanın üzerine koyun veya püre haline getirin.

Yağlar / tereyağı - Pişirme için zeytinyağı kullanın ya da daha iyisi - doğrudan bebeğin yemeğine karıştırın. Bebeğin sebzelerini biraz tuzsuz tereyağın içine atın ve püresini beyaz / tatlı patatesle karıştırın. Bebeğin yemeğine keten tohumu / keten tohumu yağı ekleyin (ancak bunun pişirme için uygun olmadığını ve buzdolabında saklanması gerektiğini unutmayın).

Tam yağlı süt –Küçük bebeğinizin tükettiği tüm süt ürünü içeren bebeklere kilo aldıran tariflerin tam yağlı süt ile hazırlandığından emin olun.

Atıştırmalıkların etkisini göz ardı etmeyin

Kuru meyveler arasında badem, antepfıstığı, incir, kaşu enerji yoğun ve besicidir. Kuru meyveler neredeyse tüm gıdalarda toz haline getirilebilir ve karıştırılabilir; badem sütü, kuru meyve aperatifolarak verilebilir. Bu tarif ile evde kuru meyve tozu hazırlayabilir ya da ev yapımı kuru meyveler tozunuonline sipariş edebilirsiniz.

Bebeklere kilo aldıran tarifler arasında kuru meyveler bazı bebeklerde alerjiye neden olabilir, yeni bir yemek yedirirken 3 Gün Kuralını takip etmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

YORUM YAP